Starší článek Novější článek

3 TIPY PRO VĚTŠÍ TRICEPS

  • Rady pro začátečníky
  • před 7 lety

*3 TIPY PRO VĚTŠÍ TRICEPS*

1) Zkuste spojit trénink bicepsu a tricepsu dohromady a začněte trénink tricepsem. Dokážete se tak plně věnovat tomuto svalu a nebude unaveni z trénování předcházející partie a dokážete do toho dát maximální výkon a sval co nejlépe procítit. Triceps tvoří ⅔ paže, tudíž je výhodnější začít tricepsem a poté pokračovat bicepsem.

2) Netvořte základ tréninku na triceps ze stahování kladek. Tím sval pouze na určitou chvíli napumpujete, o svalovém růstu zde ale nebude moc řeč. Mnohem efektivnější pro rozvoj tricepsu jsou cviky jako úzký bench-press, francozské tlaky - s velkou činkou, EZ nebo s jednoručkami, dále tricepsová extenze s jednoručkou. Velmi efektivní jsou také cviky s vlastní vahou, kde je možnost přidat závaží, například dipy nebo kliky na bradlech. Složte tedy svůj trénink tricepsu z těchto cviků, vyberte například 3-4 cviky po 4 sériích.

3) Zařazujte různé principy v tréninku tricepsu a střídejte. Není nic účinnějšího na ruce, než neustále střídat postupy jejich trénování, díky šokování svalů mají totiž velkou stimulaci k růstu. Myslíme tím například zařazení supersérie, kdy spojíte dva cviky a cvičíte je za sebou bez pauzy. Dále můžete využít shazovaných sérií, kde začnete na určité váze, po selhání vezmete nižší váhu a pokračujete do mrtva. Prodlužování negativních fází může také být dobrým pomocníkem v šokování svalů. Nejlepší je tedy tyto principy střídat, můžete začít silověji kolem 6-8 opakování na úzký bench-press a poté pokračovat na supersérii francouzský tlak s EZ + dipy. Prodlužování negativní fáze můžete použít například u tricepsové extenze.

Chcete změnit svou postavu ? Navštivte http://shop.ziskejtelo.cz a vyberte si z mnoha produktů, které vám pomohou k lepší postavě.